Szkolenie

Najnowsze wymagania i zasady opracowywania instrukcji eksploatacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. poz. 1830

O szkoleniu

UWAGA: 28 sierpnia 2019 weszła w życie nowa wersja Rozporządzenia Ministra Energii dotycząca bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych modyfikująca zasady i wymagania w zakresie instrukcji eksploatacji.

Zmiany w dotychczasowych instrukcjach należy wdrożyć w zakładach pracy do 1 kwietnia 2020 roku. Co należy zmienić? Jak istotne są to modyfikacje? Na kim
spoczywa odpowiedzialność za prowadzenie Eksploatacji? Czy DTR-ka jest instrukcją eksploatacji? Co decyduje o tym, że jedno urządzenie jest energetyczne a inne nie?

Na te oraz inne pytania odpowiemy podczas szkolenia.

Program

1. Wymagania prawne z Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r.  (Dz. U. 2019 poz.1830 z dnia 25.09.2019 r.) oraz innych powiązanych aktów prawnych (Prawo Budowlane, Prawo Energetyczne, Wymagania Techniczne, Normy)

2. Istotna rola, jaką pełni prawidłowo przygotowana instrukcja eksploatacji w zakładzie pracy

3. Jak bardzo aktualizacja rozporządzenia wpływa na treść posiadanych instrukcji  eksploatacji?

4. Jak przygotować pracowników do prawidłowego korzystania z instrukcji?

5. PRAKTYKA – jak i gdzie wdraża się Instrukcje Eksploatacji
a) Etapy prac
b) Główne problemy
c) Ograniczenia
d) Czas wdrożenia
e) Koszty
6. Jakie są propozycje zmian w zakresie kwalifikacji osób pracujących przy eksploatacji urządzeń energetycznych?

7. Jakie są skutki prawne (odpowiedzialność finansowa i karna), nieposiadania lub posiadania zaktualizowanej instrukcji eksploatacji?

Jeśli chciałbyś uzyskać odpowiedź na co najmniej jedno z powyższych pytań, przyjdź na nasze szkolenie! Chętnie przedyskutujemy także inne Twoje wątpliwości dotyczące posiadanej instrukcji eksploatacji oraz postaramy się udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytania.

Uczestnicy

Szkolenie skierowane jest do:

  • dyrektorów zakładów produkcyjnych, budynków użyteczności publicznej
  • użytkowników powierzchni w galeriach handlowych
  • administratorów budynków
  • pracowników działów technicznych
  • specjalistów działów utrzymania ruchuOpinie uczestników

  • Profesjonalnie prowadzone szkolenie

  • Dobrze przygotowany wykładowca

  • Bardzo dobre i profesjonalne szkolenie

Ważne informacje

Koszt uczestnictwa dla jednej osoby zawiera: udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.
Wymagane jest dostarczenie pocztą przed szkoleniem oryginału oświadczenia (nie fax, nie skan) dot. zwolnienia z podatku VAT.

Wykładowca

Tomasz Karwat, wykładowca Budownictwo

Posiada wszechstronne wykształcenie ze specjalizacjami w takich dziedzinach jak elektroenergetyka, BHP i zarządzanie przedsiębiorstwem.
Uzyskał z wyróżnieniem tytuł magistra inżyniera na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Natomiast na warszawskiej SGH ukończył 3 różne kierunki studiów, w tym na poziomie podyplomowym i

Terminy i zgłoszenie

TerminGodzinyMiastoKod szkoleniaCena 
12.12.201910.00-16.00Warszawa20NIE01690,00 zł + 23 % VATPrzepraszamy, ale nie można już zamówić udziału w wybranym szkoleniu.

Zapytaj o nowe warunki szkolenia

Używamy plików cookie, żeby ciągle poprawiać jakość witryny.
Dowiedz się więcej.

 Masz pytanie? Napisz do nas!
Nie możesz odnaleźć potrzebnej informacji o szkoleniu?
Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń
+48 22 559 36 14 lub +48 22 559 36 22
Twoja wiadomość została wysłana.