Szkolenie

Nowe przepisy Prawa budowlanego oraz Kodeks Urbanistyczno-Budowlany od 1 stycznia 2018 r.

O szkoleniu

Na 2018 rok planowane są nowe zmiany w Ustawie inwestycyjnej, co jest istotne dla osób zajmujących się planowaniem i zarządzaniem inwestycjami budowlanymi.

Warto zapoznać się z nowymi założeniami projektu Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego, które już zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. Nadal trwają prace nad nowym Kodeksem Urbanistyczno-Budowlanym i dotyczą zniesienia niektórych procedur administracyjnych w celu ułatwienia przeprowadzania inwestycji budowlanych.

Celem szkolenia jest zapoznanie z istotnymi zmianami Prawa budowlanego od dnia 1 stycznia 2018 r. Uczestnicy procesu budowlanego dowiedzą się także o liberalizacji prawa w zakresie zgód na budowę i wykonanie robót budowlanych, które wymagają wcześniej zgłoszenia, ale bez prowadzenia żadnych procedur administracyjnych.

Omówione będą najnowsze przepisy wykonawcze w budownictwie, jak również w zarysie sam projekt Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego.

Program

1. Wprowadzenie – historia Prawa budowlanego w Polsce

2. Aktualne przepisy ogólne Prawa budowlanego

3. Obiekty i roboty budowlane, które od 1 stycznia 2018 r. nie wymagają pozwolenia na budowę, a nawet zgłoszenia - uproszczone i skrócone procedury administracyjne

4. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie - warunki ich wykonywania

5. Zmienione obowiązki uczestników procesu budowlanego: inwestora, projektanta, inspektora nadzoru inwestorskiego, kierownika budowy – robót

6.Znowelizowane procedury poprzedzające rozpoczęcia robót budowlanych (projekt budowlany, pozwolenie na budowę, zgłoszenie zamiaru wykonania robót)

7. Realizacja robót budowlanych i oddanie do użytkowania obiektu budowlanego

8. Aktualne przepisy Prawa budowlanego – dotyczące obowiązku należytego utrzymania obiektów budowlanych

9. Funkcjonujące aktualnie organy administracji architektoniczno - budowlanej i nadzoru budowlanego w Polsce (w tym: przewidywane w nich zmiany)

10. Główne elementy projektu Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego

11. Panel dyskusyjny – odpowiedzi na pytania i konsultacje.

Uczestnicy

Szkolenie skierowane jest do: inwestorów, projektantów, kierowników budów, inspektorów nadzoru inwestorskiego, pracowników administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego oraz osób odpowiedzialnych za prowadzenie inwestycji budowlanych i kontrole w obiektach budowlanych.

Opinie uczestników

  • Bardzo dobry poziom

  • Krótko, zwięźle, konkretnie, rzeczowo. Bardzo dobra atmosfera, doskonale przygotowanie prowadzącego

  • Profesjonalnie prowadzenie, bardzo dynamiczne i możliwość konsultacji

Ważne informacje

Koszt uczestnictwa dla jednej osoby zawiera: udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.
Wymagane jest dostarczenie pocztą przed szkoleniem oryginału oświadczenia (nie fax, nie skan) dot. zwolnienia z podatku VAT.

Wykładowca

mgr inż. Wiesław Bocheńczyk, wykładowca Budownictwo

Wieloletni doświadczony wykładowca i trener z zakresu: Prawa budowlanego, przepisów techniczno-budowlanych i zarządzania. Były szef Biura Inspekcyjno-Kontrolnego GUNB, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, dyrektor ds. Infrastruktury w dużej instytucji publicznej. Posiada uprawnienia budowlane i jest rzeczoznawcą branżowym. Autor

Terminy i zgłoszenie

TerminGodzinyMiastoKod szkoleniaCena 
11.12.20189.30-15.30Warszawa19PBK04699,00 zł + 23 % VATPrzepraszamy, ale nie można już zamówić udziału w wybranym szkoleniu.

Zapytaj o nowe warunki szkolenia

Używamy plików cookie, żeby ciągle poprawiać jakość witryny.
Dowiedz się więcej.

 Masz pytanie? Napisz do nas!
Nie możesz odnaleźć potrzebnej informacji o szkoleniu?
Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń
+48 22 559 36 14 lub +48 22 559 36 22
Twoja wiadomość została wysłana.