Szkolenie

Prawne aspekty obrotu nieruchomościami inwestycyjnymi – jak bezpiecznie i efektywnie kupić lub sprzedać nieruchomość inwestycyjną?

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie z najczęstszymi ryzykami pojawiającymi się przy zakupie nieruchomości oraz możliwościami skutecznego zabezpieczenia się przed nimi, a także przedstawienie modelowego schematu transkacji, pozwalającego zminimalizować ryzyko przy zakupie nieruchomości.

 

Program

  1. Schemat transakcji na rynku nieruchomości – badanie i identyfikacja ryzyk, zabezpieczenie przed ryzykiem w umowie, finalizacja transakcji
  2. Identyfikacja ryzyk inwestycyjnych – badanie due dillegence nieruchomości – co sprawdzić przed zakupem nieruchomości inwestycyjnej?
  3. Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości – konstrukcja i aspekty prawne – kiedy warto zawrzeć umowę przedwstępną?
  4. Umowa sprzedaży i umowa przyrzeczona – konstrukcja i aspekty prawne.
  5. Podstawowe ryzyka i problemy przy transakcji nieruchomościowej i sposób ich rozwiązania
  6. Wady i obciążenia nieruchomości – jakie ryzyka wiążą się z zakupem nieruchomości obciążonej wadami?
  7. Zakup nieruchomości obciążonych hipotekami i roszczeniami – jak ułożyć transakcje by zminimalizować ryzyko obu stron?
  8. Zabezpieczenie wykonania umowy – jak skutecznie zabezpieczyć płatności i wydanie nieruchomości?
  9. Gwarancja i rękojmia za wady nieruchomości - odpowiedzialność po zawarciu umowy
  10. Dyskusja - pytania i odpowiedzi.

Uczestnicy

Szkolenie skierowane jest do podmiotów działających na rynku nieruchomości zainteresowanych kupnem nieruchomości na cele inwestycyjne, a więc deweloperów, pośredników w obrocie nieruchomościami, działów rozwoju sieci handlowych i innych podmiotów zarządzających siecią sprzedaży i punktów handlowych, a także urzędników pracujących w wydziałach nieruchomości i inwestycji organów administracji publicznej.  

Ważne informacje

Koszt uczestnictwa dla jednej osoby zawiera: udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

UWAGA: Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.
Wymagane jest dostarczenie pocztą przed szkoleniem oryginału oświadczenia (nie fax, nie skan) dot. zwolnienia z podatku VAT.

Wykładowca

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończył American Law Program (School of American Law) realizowany przez Uniwersytet Jagielloński i Columbus School of Law – Catholic University of America, specjalizuje się w prawie cywilnym i

Terminy i zgłoszenie

TerminGodzinyMiastoKod szkoleniaCena 
8.5.201810.00-16.00Warszawa19PON01300,00 zł + 23 % VATPrzepraszamy, ale nie można już zamówić udziału w wybranym szkoleniu.

Zapytaj o nowe warunki szkolenia

Używamy plików cookie, żeby ciągle poprawiać jakość witryny.
Dowiedz się więcej.

 Masz pytanie? Napisz do nas!
Nie możesz odnaleźć potrzebnej informacji o szkoleniu?
Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń
+48 22 559 36 14 lub +48 22 559 36 22
Twoja wiadomość została wysłana.