Pięć wskazówek CV i jak wylądować na rozmowie kwalifikacyjnej!

Udostępnij:

Czy wiesz, że?

Rekruterzy spędzają zaledwie kilka sekund na przeglądaniu CV, zanim zdecydują się kontynuować czytanie z uwagą lub po prostu pominą danego kandydata. W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, ludzie odpowiedzialni za zatrudnianie stale otrzymują setki i tysiące CV, i potrzebują jakiegoś rodzaju szybkiego filtrowania. Ale co, jeśli masz już znane wskazówki CV przed lądowaniem wywiad?

Idealnie, chciałbyś spotkać się z potencjalnymi pracodawcami w wywiadzie, gdzie można zobaczyć ludzi w osobie i przekonać ich, że jesteś godnym kandydatem. Jednak nie jest to prawdopodobne, jeśli twoje CV nie przekonuje osoby czytającej je.

Kiedy nie ma osoby przesiewającej CV z 20-sekundowymi kontrolami, na scenę wchodzi to, co jest znane jako ATS.

ATS, skrót od Applicant Tracking System, to oprogramowanie, które filtruje życiorysy na podstawie pewnych wcześniej podanych warunków. I tak, zgadłeś, znowu to rekruter przygotowuje konfigurację.

Aby ułatwić Ci życie, przygotowaliśmy 5 profesjonalnych porad dotyczących dobrego CV, które zwiększą Twoje szanse na uzyskanie wywiadu dramatycznie.

1. Utrzymuj swoje CV pomiędzy 1 a 2 stronami

Uwierz nam, rekruterzy będą decydować bardzo szybko, czy dostaniesz się na krótką listę, czy nie. Ponieważ, pamiętaj, że celem CV jest wylądować na rozmowę kwalifikacyjną, a nie rzeczywistej pracy.

2. Dołącz do swojego CV list motywacyjny

Tak, to prawda, nawet jeśli nie są one wymienione w ogłoszeniu o pracę. Pierwszym powodem, dla którego powinieneś to zrobić, jest to, że rekruter uzna to za bardzo profesjonalną rzecz. Drugim powodem jest to, że jeśli spodoba im się Twoje CV, przeczytają Twój list w następnej kolejności i będą przekonani do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli list również będzie spełniał standardy.

3. Dostosuj swoje CV i list motywacyjny do zakresu obowiązków i wymagań zawartych w ogłoszeniu o pracę

Chcesz aplikować na stanowisko analityka danych? Lepiej napisz kilka powiązanych umiejętności i doświadczeń z pasującymi słowami kluczowymi. Rekruter nie będzie się zbytnio przejmował, jeśli pracowałeś również jako asystent prawny zaraz po ukończeniu studiów.

4. Zwróć szczególną uwagę na korektę

Rekruterzy i Hiring Managerowie mogą zdyskwalifikować Cię za błędy gramatyczne. Upewnij się, że przejrzysz swoje CV i list motywacyjny pod kątem takich błędów przed ich wysłaniem.

5. Wygląd ma znaczenie!

Rekruterzy mogą często oceniać życiorysy na podstawie tego, jak bardzo różnią się one od siebie lub są unikalne. Oczywiście, ci bardziej doświadczeni będą czytać szczegóły, ale ładny projekt przyciąga uwagę. Nasze szablony specjalnie adresują ten problem i pozwalają skupić się na treści, a nie na wyglądzie CV.

Oczywiście, te wskazówki dotyczące profesjonalnego CV nie są jedynymi rzeczami, które powinieneś wziąć pod uwagę. Ważny jest również rodzaj pracy, o którą się ubiegasz, ponieważ to całkowicie zmieni Twoje podejście.

Chcesz ubiegać się o pracę w małym sklepie w Twojej okolicy? Po prostu wydrukuj tradycyjne CV i idź na spotkanie z osobą odpowiedzialną. Chcesz ubiegać się o stanowisko współpracownika w średniej wielkości firmie? Świetnie sprawdzi się atrakcyjne wizualnie CV i dołącz do niego list. Jesteś dobry w aktorstwie, ale nie udało Ci się jeszcze osiągnąć sukcesu? To byłoby lepiej użyć artystycznego CV, aby pokazać swoją kreatywność i wylądować na przesłuchaniu. Jesteś u szczytu swojej kariery i chcesz zmienić pracę? W takim razie użyj życiorysu menedżerskiego. Chcesz, aby Twoje dotychczasowe wyniki się liczyły? Podkreśl swoje osiągnięcia.

Często możesz chcieć zmienić wygląd i treść swojego CV, dlatego przygotowaliśmy 5 różnych szablonów opartych na tych wskazówkach, które z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby. Sprawdź nasz gotowy do użycia szablon CV.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak obliczyć wartość P w Excelu?

Co to jest wartość P? Wartość P jest terminem statystycznym, który pomaga określić, czy hipoteza, której używasz jest prawdziwa, prawdopodobieństwo zmienności próby. Po prostu mówi nam...

Sekcje portalu