Szkolenie

Aktualnie obowiązujące w 2017 Prawo budowlane oraz projekt Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego

O szkoleniu

Istotne zmiany w Prawie budowlanym, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2016 r., dotyczą  zniesienia obowiązku uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w stosunku do niektórych obiektów budowlanych. Są to duże ułatwienia w sprawach formalnych, wymagają tylko zgłoszenia i przekazania projektu budowlanego do starostwa powiatowego. Nie są konieczne dokumenty o warunkach przyłączenia do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych czy też oświadczenia o zapewnieniu wody, energii, ciepła i gazu.

Ma to na celu przyspieszenie procesów budowlanych, a dokładniej rozszerzenie katalogu obiektów budowlanych,  których budowa wymagać będzie zgłoszenia, a nie jak wcześniej uzyskania pozwolenia na budowę.

Warto zapoznać się z najnowszymi przepisami wykonawczymi w budownictwie.

Program

1. Wprowadzenie – historia Prawa budowlanego w Polsce

2. Aktualne przepisy ogólne Prawa budowlanego

3. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie - warunki ich wykonywania

4. Zmienione obowiązki uczestników procesu budowlanego: inwestora, projektanta, inspektora nadzoru inwestorskiego, kierownik budowy – robót

5. Znowelizowane procedury poprzedzające rozpoczęcia robót budowlanych (projekt budowlany, pozwolenie na budowę, zgłoszenie zamiaru wykonania robót)

6. Realizacja robót budowlanych i oddanie do użytkowania obiektu budowlanego

7. Zmienione (aktualne) przepisy Prawa budowlanego – dotyczące obowiązku należytego utrzymania obiektów budowlanych

8. Funkcjonujące aktualnie organy administracji architektoniczno - budowlanej i nadzoru budowlanego w Polsce (w tym: przewidywane w nich zmiany)

9. Obowiązująca odpowiedzialność zawodowa w budownictwie

10. Panel dyskusyjny – odpowiedzi na pytania i konsultacje.

Uczestnicy

Szkolenie skierowane jest do: inwestorów, projektantów, kierowników budów, inspektorów nadzoru inwestorskiego, pracowników administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego oraz osób odpowiedzialnych za prowadzenie inwestycji budowlanych i kontrole w obiektach budowlanych.

Opinie uczestników

  • Bardzo dobry poziom

  • Krótko, zwięźle, konkretnie, rzeczowo. Bardzo dobra atmosfera, doskonale przygotowanie prowadzącego

  • Profesjonalnie prowadzenie, bardzo dynamiczne i możliwość konsultacji

Ważne informacje

Koszt uczestnictwa dla jednej osoby zawiera: udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, obiad, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Wykładowca

Wieloletni doświadczony wykładowca i trener z zakresu: Prawa budowlanego, przepisów techniczno-budowlanych i zarządzania. Były szef Biura Inspekcyjno-Kontrolnego GUNB, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, dyrektor ds. Infrastruktury w dużej instytucji publicznej. Posiada uprawnienia budowlane i jest rzeczoznawcą branżowym. Autor

Terminy i zgłoszenie

TerminGodzinyMiastoKod szkoleniaCena 
1.12.201610:00-16:00Warszawa17PBK06699,00 zł + 23 % VATPrzepraszamy, ale nie można już zamówić udziału w wybranym szkoleniu.

Zapytaj o nowe warunki szkolenia

Używamy plików cookie, żeby ciągle poprawiać jakość witryny.
Dowiedz się więcej.

 Masz pytanie? Napisz do nas!
Nie możesz odnaleźć potrzebnej informacji o szkoleniu?
Wyślij nam wiadomość lub zadzwoń
+48 22 559 36 14 lub +48 22 559 36 22
Twoja wiadomość została wysłana.